7 czerwca w naszej szkole został przeprowadzony egzamin na kartę rowerową. Warunkiem otrzymania karty było ukończenie 10 lat, napisanie testu z przepisów ruchu drogowego i jazda rowerem po torze sprawnościowym. Ostatecznie kartę rowerową w tym roku otrzymało 17 uczniów. GRATULUJEMY!!!
KONKURS BRD
28 kwietnia uczniowie w składzie Agata Wysocka, Damian Ćwikiński i Paweł Madej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na etapie rejonowym organizowanym w Przasnyszu. Konkurs składał się z trzech konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc i tor sprawnościowy. Nasi uczniowie ostatecznie zajęli III miejsce, godnie reprezentując powiat żuromiński. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w propagowaniu bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym.
DZIEŃ PIŻAMY
920 kwietnia 2023 roku w naszej szkole był "Dzień Piżamy". Uczniowie tym razem brali udział w lekcjach w swoich ulubionych piżamach. Było wesoło, śmiesznie i kolorowo. Społeczeństwo szkolne dziękuje za pomysł Samorządowi Uczniowskiemu, którego opiekunką jest Pani Justyna Kubkowska.
DZIEŃ BEZ PLECAKA
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 5 kwietnia 2023 r.w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka. Tego dnia wszyscy chętni uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczył się spryt i pomysłowość. Książki, zeszyty i przybory szkolne uczniowie spakowali w zabawny sposób. Widzieliśmy opony samochodowe, półeczkę łazienkową, taczkę dziecięcą, walizki podróżne, lodówkę turystyczną, pudełko po proszku do prania, kosze, torby, a nawet garnki. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka! Zdjęcia mówią same za siebie!
UCZNIOWIE KLAS I-III W MUZEUM
Uczniowie klas I-III byli dzisiaj w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Podczas warsztatów poznali wnętrza dawnej klasy z jej wyposażeniem i pisali gęsim piórem. Następnie uczestniczyli w warsztatach związanych ze świętami wielkanocnymi. Poznali tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych na Ziemi Dobrzyńskie. Wykonali też własnoręczne prace, które zabrali ze sobą do domu. Potem była pyszna pizza. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.
18
APEL WIOSENNO-EKOLOGICZNY
W dniu 23 marca 2023 roku odbył się apel wiosenno - ekologiczny. Głównym celem było uświadomienie potrzeby troski o nasze środowisko w każdym miejscu i czasie oraz przedstawienie dobrych rad, jak dbać o naszą planetę. Na początek przenieśliśmy się do sali rozpraw, gdzie odbywał się sąd nad ropuchą. Następnie odbyła się prezentacja mody ekologicznej. Ubrania wykonane przez projektantów z materiałów odpadowych były bardzo pomysłowe i oryginalne. Niech ten obchodzony raz w roku Dzień Ziemi będzie okazją, aby pomyśleć co każdy z nas może zrobić dla naszej planety, by była zdrowa, piękna i czysta. To od nas zależy wygląd naszej planety. Nie powinniśmy jej niszczyć i dbajmy o nią każdego dnia!
6
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
4Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy. 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie z naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Po dwóch lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny. W kolorowym korowodzie z Marzanną i głośnych okrzykach, dzieci wyruszyły na przygotowane miejsce by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Drugim bardzo ważnym wydarzeniem w naszej szkole były obchody Światowego Dnia Zespołu Downa! Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Data ta wiąże się również z istotą tego zaburzenia – trisomią 21 chromosomu, powodującą zespół wad wrodzonych u osób nią dotkniętych. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Wkładając w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary dzieci okazują solidarność z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, długie lub krótkie, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.
CHOINKA SZKOLNA
FOTO RELACJA
7
"Trzymaj Formę"
7 grudnia w naszej szkole realizowany był program "Trzymaj formę". Uczniowie w tym dniu mieli za zadanie przedstawić plakat o tematyce prozdrowotnej, oraz odbyły się międzyklasowe finały w piłkę halową.
Najlepiej wykonany plakat zaprezentowała klasa IV, rozgrywki sportowe wygrała klasa VI i została "Mistrzem Szkoły".
Wszyscy uczestnicy programu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
10
Niepodległość – ważna sprawa
O ogromnym znaczeniu niepodległego bytu państwowego przekonana jest cała społeczność Zespołu Szkół w Syberii, której członkowie w listopadowe dni poprzedzające Święto Niepodległości mieli okazję przekonać się podczas licznych pogadanek odbywających się w różnych grupach, w zależności od wieku słuchaczy.
Ważnym elementem edukacji patriotycznej był apel przygotowany przez uczniów klas VI i VIII przestawiony w przeddzień Święta Niepodległości. Uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego przez wszystkich uczestników spotkania nadało szczególny klimat i podkreśliło znaczenie tego wydarzenia.
Przygotowany program uczniowie przedstawili tej społeczności lokalnej podczas niedzielnej mszy świętej na prośbę ks. Proboszcza Dariusza Pargulskiego
Bieg Niepodległości
8 listopada 2022 roku w Żurominie na stadionie miejskim odbył się "Bieg Niepodległości". Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę zdobywając czołowe miejsca. Najlepszy wynik uzyskał Filip Szydłowski zajmując I miejsce w kategorii klas VI.
Powiatowy Turniej Piłki Halowej Chłopców
16 listopada 2022 roku w Bieżuniu odbył się Powiatowy Turniej Piłki Halowej Chłopców. Zameldowało się 6 drużyn. Bieżuń, Żuromin I, Żuromin II, Lutocin, Siemiątkowo, Syberia.
Po losowaniu znaleźliśmy się w grupie z Lutocinem i Żurominem II. Wygrane z Lutocinem (2-1) i Żurominem (2:0) uplasował naszą drużynę na pierwszym miejscu w grupie. Półfinał z Siemiątkowem zakończył się rzutami karnymi, gdzie rywale wykazali się pewniejszym, mocniejszym i bardziej szczęśliwym strzałem. Siemiątkowo awansowało do finału, a nam pozostał mecz o trzecie miejsce. Nasi zawodnicy ponownie zmierzyli się z Żurominem II, gdzie po zaciętej walce ulegliśmy i finalnie zajęliśmy czwarte miejsce. Finał Żuromin-Siemiątkowo. Mistrzostwo Powiatu wywalczył Żuromin I.
Nasi zawodnicy: Wojtek Wojnowski, Mateusz Manista, Filip Szydłowski, Damian Ćwikliński, Damian Krupiński, Patryk Nowak.
Gratulacje
Archiwum Aktualności